ବୁଢ଼ାବଳଙ୍ଗରେ ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୨୦ ନିଖୋଜ ଆଶଙ୍କା

ବାଲେଶ୍ୱର,ଏନ୍ଏନ୍ଏସ୍: ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ରେମୁଣା ବ୍ଲକ୍ କଲ୍ୟାଣପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଡିଙ୍ଗାବାଲି ଗାଁ ହଳଦିଆ ଘାଟରେ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏକ ଡଙ୍ଗାବୁଡ଼ି ପ୍ରାୟ ୨୦ ଲୋକ ନିଖୋଜ ଥିବା ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି। ଡଙ୍ଗାଟି ୩୦ରୁ ଊଦ୍ଧ୍ୱର୍ ଲୋକଙ୍କୁ ନେଇ ନଦୀର ଆରପଟ ଗାଁକୁ ଯାଉଥିଲା। ହଳଦିଆ ଘାଟରୁ କିଛି ଦୂର ଯିବାପରେ ନଦୀର ପ୍ରବଳ ସୁଅରେ ଡଙ୍ଗାଟି ବୁଡ଼ିଯାଇଥିଲା। ସେଥିରୁ ପ୍ରାୟ ୧୦ ଜଣ ଲୋକ ପହଁରି ପହଁରି କୂଳରୁ ଚାଲି ଆସିଥିବାବେଳେ ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା କୌଣସି ସୂଚନା ମିଳିପାରିନାହିଁ।

ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିଛି ମହିଳା ଓ ଛୋଟପିଲା ଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ସୂଚନା ଅନୁୂସାରେ, ଆଜି ପଦ୍ମପୁର ହାଟ ଥିଲା। କଲ୍ୟାଣପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ୭ରୁ ୮ଟି ଗାଁର ଲୋକମାନେ ହାଟସାରି ଏହି ଡଙ୍ଗାରେ ଫେରୁଥିଲେ। ସେଥିରେ ୨ଟି ବାଇକ ସମେତ ୪ଟିରୁ ଅଧିକ ସାଇକେଲ୍ ମଧ୍ୟ ଥିଲା। ନଦୀରେ ପ୍ରବଳ ସୁଅ ଥିବାରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇ ନଥିବା ଜଣାଯାଇଛି।

ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ରେମୁଣା ପୁଲିସ, ସଦର ଥାନା ପୁଲିସ, ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ, ଓଡ୍ରାଫ୍ ଟିମ୍, ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଓ ଗ୍ରାମଲୋକେ ରହିଛନ୍ତି। ତେବେ ନଦୀରେ ପ୍ରବଳ ସୁଅ ଯୋଗୁଁ କୌଣସି ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇପାରିନାହିଁ। ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ଭୁଟିଭୁଟି ମଗାଯାଇଛି ଏବଂ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରାଯିବ ବୋଲି ରେମୁଣା ଥାନା ଆଇଆଇସି ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ଶେଖର ନାୟକଙ୍କ କହିଛନ୍ତି।

କେତେଜଣ ନିଖୋଜ ଅଛନ୍ତି, ତାହା ସଠିକ୍ ଭାବେ ଜଣାପଡ଼ି ନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖା ଦେଇଥିବାବେଳେ ନିଖୋଜ ଲୋକଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଉଦ୍ଧାର ସହ ନିର୍ମାଣାଧୀନ ଏକ ପୋଲର କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଉତ୍ତେଜନା ଆଶଙ୍କାରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ବ୍ୟାପକ ପୁଲିସ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଗତବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଏହି ଘାଟରେ ଡଙ୍ଗାବୁଡ଼ି ୨ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା।